Co wiedzieć o METH i RORES MES

Co wiedzieć o METH i RORES MES

Rany twarzy są widocznym efektem ubocznym stosowania leku metamfetaminy, znanego jako kryształowy metodą lub metę. Zazwyczaj zdarzają się, ponieważ metamat zarysowuje i zbiera skórę, ale mogą również wynikać z toksycznych efektów leku. Rany mogą zająć tygodnie lub miesiące, aby leczyć i często pozostawiać blizny.

metamfetamina jest potężnym i uzależniającym stymulantem, który może powodować znaczne uszkodzenie zdrowia i wyglądu osoby.

w krótkim czasie Termin powoduje wzrost oddychania, częstości akcji serca i ciśnienia krwi. Długoterminowe stosowanie może prowadzić do znacznej utraty masy ciała, paranoi, halucynacji i problemów ze zdrowiem psychicznym.

W tym artykule omówiono MET-METS i inne oznaki stosowania met. Wygląda również na to, że ludzie, którzy używają metki, mogą znaleźć pomoc i wsparcie.

Czym jest „Meth Face”?

„Meth Face” to termin, którego ludzie używają do opisania fizycznego efekty, jakie może mieć stosowanie metamfery. Wygląd osoby może stać się drastycznie różne po przewlekłym stosowaniu metody.

Efekty mogą obejmować rany i zmiany na skórze oraz przedwczesne starzenie. , Wspólny efekt uboczny stosowania metry. Ciągłe zbieranie może prowadzić do otwartych ran podatnych na infekcję. Skóra może wydawać się przebarwiona lub mieć wady przypominające trądzik lub wysypkę.

Ponadto stosowanie metamfetrów może powodować zmarszczki, ciemne plamy i stwardniałą skórę.

Meth również wpływa na symetrię twarzy . W badaniu 2020 dotyczyło tego zjawiska. Autorzy zauważają, że asymetria twarzy wzrasta nieznacznie wraz z wiekiem, niezależnie od używania narkotyków. Jednak osoby, które używają metry, mają przesadną asymetrię twarzy.

Poważny rozkład zębów i choroba dziąseł są innymi konsekwencjami stosowania met. „Meth Mouth” mogą powodować pęknięcie lub wypadnięcie zębów, wpływając na zdrowie jamy ustnej i jej wygląd.

Badanie z 2015 r. Z udziałem 571 osób z metodem wykazało, że 96% miało wnęki, 58% miało próchnicę , a 31% miało sześć lub więcej brakujących zębów. Ludzie, którzy używają metry, często mają czarne, poplamione i gnijące zęby. Rozległe uszkodzenie jest prawdopodobnie spowodowane suchością w jamie ustnej, złej higieny jamy ustnej i kwaśnej natury leku.

Utrata masy ciała i niedożywienie mogą przyczynić się do zatopionych oczu i pustych policzków, które często pojawiają się u osób stosujących met. Dodatkowo, żniwo ogólnego stanu zdrowia może wpłynąć na wygląd twarzy tych osób.

Co powoduje, że rany twarzy metod? skóra, która jest powszechnym efektem ubocznym stosowania metry. Ciągłe zbieranie może prowadzić do otwartych ran podatnych na infekcję.

Meth jest lekiem rozpuszczalnym w wodzie. Dlatego osoba używacza leku może pocić toksyczną metę z porów. Naukowcy wykryli metę w potu 2 godziny po użyciu, a ślady pozostały przez ponad tydzień po wielu dawkach. Pot, który zawiera toksyny metamfetkowe, może uszkodzić skórę i powodować utworzenie ran.

Jakie są strupy metody i roztocza? czuć." Osoba postrzega te roztocza z powodu halucynacji dotykowej zwanej formacją. Czuwanie tych odczuć pełzających bez fizycznej stymulacji jest formą dysestezji. Other sensations may include burning, tingling, numbness, and cold.

The crawling feeling occurs due to the combination of an increased body temperature, which leads to sweating and oily skin, and dehydration.

Uczucie roztoczy metody jest tak przytłaczające, że osoby mogą zacząć intensywnie zarysować i zbierać skórę, próbując uwolnić się od robaków.

Eksperty uważają, że około 43% osób z użyciem metamfetaminy Zaburzenia doświadcza objawów psychotycznych, które obejmują halucynacje, które mogą obejmować roztocza.

Rany występują, gdy wyimaginowane roztocza metody harmoniqhealth.com wywołują drapanie i zbieranie skóry. Rany metody mogą również wynikać ze oparzeń z akcesoriów metamferycznych, osłabionego układu odpornościowego, braku higieny osobistej i infekcji.

Leczenie ran metodą

Nie ma specyficznego leczenia metamfetaminy Rany innych niż ogólna opieka rany.

Jeśli dana osoba ma otwarte rany, ważne jest, aby utrzymać ją w czystości, suchej i wolnej od zanieczyszczeń, aby zapobiec infekcji. Mogą również użyć miejscowego kremu antybiotykowego, aby pomóc w zabiciu bakterii i promować gojenie.

Każdy z ranami Meth powinien unikać drapania lub zbierania, ponieważ może to wprowadzić zarazki do ran.

Ryzyko i niebezpieczeństwa związane z metą

metodą jest wysoce uzależniającym lekiem, który może mieć poważny krótkoterminowy wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne danej osoby.

Krótkoterminowe efekty krótkoterminowe Może obejmować:

 • Zwiększona szybkość oddychania
 • Szybkie lub nieregularne bicie serca
 • Podwyższone ciśnienie krwi
 • Zwiększona temperatura ciała
 • Zwiększone poziomy czuwania i aktywności
 • Zmniejszony apetyt

Oprócz odczuć i ran skóry, niektóre z długoterminowych ryzyka i niebezpieczeństw związanych z metodą obejmują:

 • Zwiększone ryzyko chorób skurczowych, takich jak HIV, wirusowe zapalenie wątroby typu B i wirusowe zapalenie wątroby typu C
 • Znaczna utrata masy ciała
 • Poważne problemy zębów
 • Lęk i zamieszanie
 • Problemy ze spanie
 • Zachowanie gwałtowne
 • Paranoia
 • Halucynacje

Dodatkowo ciągłe stosowanie metody powoduje zmiany w strukturze, funkcji i układu dopaminy mózgu. Może to prowadzić do problemów z koordynacją, uczeniem się werbalnym, pamięcią i innymi funkcjami poznawczymi.

Niektóre zmiany mogą ostatecznie odwrócić, gdy osoba przestanie używać leku, ale inne mogą być nieodwracalne.

Poszukiwanie pomocy

Wsparcie jest dostępne dla osób z zaburzeniami używania met. Pytanie o pomoc jest początkiem ścieżki do odzyskania.

Leczenie zaburzenia stosowania metamfetaminy często obejmuje terapię behawioralną, poradnictwo i leki. Ponadto dostępne są różne programy mieszkalne i ambulatoryjne, dlatego ważne jest, aby znaleźć taki, który jest odpowiedni dla jednostki.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest rozmowa z lekarzem, który może skierować się do leczenia środek. Ludzie mogą również korzystać z nadużywania substancji i usługi zdrowia psychicznego administracji behawioralnego Lokalizatora usług leczenia zdrowia.

Poszukiwanie pomocy w zakresie uzależnienia może wydawać się zniechęcające, a nawet przerażające, ale kilka organizacji może zapewnić wsparcie. Jeśli uważasz, że ty lub ktoś bliski zmaga się z uzależnieniem, możesz skontaktować się z następującymi organizacjami w celu uzyskania natychmiastowej pomocy i porady:

 • Administracja nadużywania substancji i służby zdrowia psychicznego (SAMHSA): 800- 662-4357 (TTY: 800-487-4889)
 • Narodowe zapobieganie samobójstwom: 800-273-8255

Podsumowanie

Meth twarz twarzy to termin, którego ludzie używają do opisania widocznych oznak stosowania metamfetaminy. Znaki te mogą obejmować rany, infekcje skóry, suchą skórę, asymetrię twarzy, przedwczesne starzenie się i pusty, zatopiony wygląd. Dodatkowo, poważny rozkład zębów często charakteryzuje stosowanie metamfetrów.

Metk rany zwykle występują, gdy osoba, która intensywnie zarysowuje i wybiera na skórę, ponieważ doświadczają halucynacji roztoczy czołgających się nad nimi. Oparzenia z akcesoriów metodą lub infekcji mogą również powodować rany metamfetkowe, ponieważ pot może być toksyny z leku.

Meth jest wysoce uzależniającym lekiem, który ma poważny krótkoterminowy i długoterminowy wpływ na fizyczny i psychiczny osobę fizyczną i psychiczną osobę zdrowie. Dlatego każdy, kto trudno jest powstrzymać się od używania narkotyków, powinien jak najszybciej szukać pomocy.

 • Zdrowie psychiczne
 • Alkohol/uzależnienie/nielegalne narkotyki
 • Psychologia/psychiatria

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych studiów, instytucji badawczych akademickich oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

CALL NOW